Avlerliste for avlere i region 4

I Region 4 er der mange gode avlere af både dressur og spring heste. Der er derfor altid et bredt udsnit af heste til salg i alle aldersgruppper og på alle uddannelsesniveauer.

Ikke alle salgsheste kommer altid lige hurtigt på nettet, du er derfor altid velkommen til at ringe eller skrive til avlerne, for nærmere oplysninger.

Hvis den avler du kontakter i Region 4 ikke lige har den hest du søger, kan man muligt henvise dig til en anden avler.

I Region 4 har avlerne heste til næsten alle behov og i alle prislag.

Søren Finnemann
Hundebølvej 1
6630 Rødding
Tlf. 74 84 12 93
Mobil: 40 89 22 93
Mail: finras@sfinnemann.dk


John Gustavsen
Gummesmarkvej 11, Vong
6740 Bramming
Tlf. 75 17 01 11
Mobil: 26 88 51 11
Mail: gustavsen@gustavsen-anlaeg.dk


Kilen Varmblod
v/ Åse og Henning Urup
Kilegården, Vejlevej 57
6823 Ansager
Tlf. 75 29 2072
Mobil: 40 72 20 72
Mail: henning.urup@politik.dk
www.kilen-varmblod.dk


Stutteri Hedebo
v/ Henny og Knud Rasmussen
Hedebovej 4, Heager
6800 Varde
Tlf. 75 29 87 81
Mobil: 61 14 10 04
Mail: Henny@Rasmussen.tdcadsl.dk
www.stutteri-Hedebo.dk


Annethe Winther
Nr. Hjarupvej 37
6230 Rødekro
Tlf. 74664535
Mobil: 51569620
Mail: awi@bygteq.dk
www.horses-w.com


Stutteri Lajgården
v/ Karina Josefsen
Lajgårdsvej 5, Allerup
6731 Tjæreborg
Tlf. 75 17 11 80
Mobil: 24 24 00 80
Mail: karina@lajgaarden.dk
www.lajgaarden.dk



Lillestaruphøj
v/ Vivi Grav & Adolf A. Hansen
Refshøjvej 69
7250 Hejnsvig
Vivi mobil: 61622931
Adolf mobil: 20636810
Mail: info@lillestaruphoej.dk
www.lillestaruphoej.dk


Minna Petersen & Thorkild Karger
Kestrupvej 14
6560 Sommersted
Tlf. 74 50 40 28
Mail: karger@mail.dk


StutteriAlby.dk
v/ Hanne og Carsten Alby
Tamdrupvej 38
6100 Haderslev
Tlf. 74585859
Mail: tamdrupgaard@bbsyd.dk
www.stutterialby.dk



Ole Magnus Jensen og Bente Graasbøll
Jels Skovvej 24
Skodborgskov
6630 Rødding
Mobil: 2374 8221
Mail: langholt@pc.dk
www.dvlangholt.mono.net


Helle Brøndum Soelberg
Højmosevej 2,
6760 Ribe
Mobil: 21721028
Mail: post@soelbergs.dk



Stutteri Stenager
v/ Bjarne & May-Britt Christensen
Smørpøtvej 17
6705 Esbjerg Ø
Tlf. 74 82 27 41
Mobil: 25712741
Mail: stenager@gmail.com
www.stutteristenager.dk


Stutteri Nørremarken
v/ Jytte F. Pedersen
Nørremarksvej 10
6731 Tjæreborg
Tlf. 75143224
Mobil: 42242422
www.stutteri-nørremarken.dk